Kitarrikontsert – 13.06.2020

Kitarrikontsert (Bert Lams & Fabio Mittino / Robert Jürjendal)

13. juunil 2020. a astub Samliku koolimaja endisaegsetes klassiruumides üles kitarriduo Bert Lams (Belgia) ja Fabio Mittino (Itaalia). Kontserdil teeb kaasa ka Eesti muusik ning helilooja Robert Jürjendal, samuti kitarril.

Bert Lams on lõpetanud klassikalise kitarri eriala “cum laude” Brüsseli Riiklikus Konservatooriumis. Tema eestvõtmisel loodi Los Angeles’es 1991. aastal California Guitar Trio. Bert Lams’i akustiline sooloalbum “Nascent” sisaldab arvatavasti esimesi J.S. Bachi transkriptsioone, mis on mängitud metallkeeltel “flatpick” kitarriga.

Fabio Mittino on tuntuks saanud oma originaalse elektrikitarri sooloprojektiga “Simple Music For Difficult People” (eesti k. lihtne muusika keerulistele inimestele).

Kitarriduo on oma kokkutulemisest saadik pühendanud Gurdjieff’i/De Hartmann’i muusika avastamisele. Nad on välja andnud kaks albumit: ”Long Ago” (2016) ja “Movimenti” (2019) ning mänginud sadu kontserte USA-s ja Euroopas.

Robert Jürjendal kohtus Bert Lams’iga esmakordselt 1992 a. Saksamaal R. Fripp’i Guitar Craft kursustel. 90’ndate keskel tegid nad The Berlin Guitar Ensemble koosseisus turnee Saksamaa linnades. Robert Jürjendal on välja andnud 3 sooloplaati ja teinud hulgaliselt koostööprojekte muusikutega nii Eestist kui ka välismaalt.

Kontserdil Samliku vanas koolimajas kuuleb Bert Lams’i ja Fabio Mittino seadeid Gurdjieff’i muusikast, Robert Jürjendali soololoomingut ning kolme kitarristi koosmusitseerimist.

G. I. Gurdjieff oli vene-armeenia-kreeka juurtega müstik, spirituaalne õpetaja ja helilooja, kes sündis 1866 a Alexandrapolis, Armeenias. Nooruses võttis ta ette pikki palverännakuid ning külastas kuulsaid kloostreid Indias, Egiptuses ning Aafrikas. Saadud kogemusi ja teadmisi püüdis ta hiljem edasi anda läänemaailmale arusaadavas keeles. Tema paljude õpilaste seas oli ka vene helilooja DeHartmann, tänu kellele õnnestus Gurdjieff’il ajavahemikul 1918-1927 luua ja seada umbes 300 oma palverännakutelt kogutud meloodiat.

Kohtumiseni Samlikul!

Ürituse Facebook’i link: https://www.facebook.com/events/2584048078584088/

NB! Info täpse ajakava, osalustasu jms kohta lisame peatselt.

Bert Lams & Fabio Mittino
Bert Lams & Fabio Mittino
Robert Jürjendal
Robert Jürjendal